free one page website templates

O MNIE

W moim malarstwie, tak jak w świecie natury, istnieje swoboda, wynikająca z wielości. Mogę sięgać do wizualnych zasobów świata w sposób nieograniczony. Doświadczenia w uprawianiu sztuki prowadziły mnie długą drogą - od analizy, do syntezy. Od ewidentnej, gwałtownej dynamiki wyrażanej gestem (ten nurt jest mi nadal bliski), do bardziej uporządkowanej i inaczej rozgrywanej technicznie syntezy. Nie znaczy to jednak, że w moich syntetycznych pracach dynamika nie istnieje. W obrazach, które maluję ukazuję przecież walkę światła z cieniem,modyfikuję kształty, radykalnie zderzam barwy. Mój język wizualnej wypowiedzi różni się jednak od tego,do którego przywykliśmy definiując dynamikę, czyli do malarstwa "z gestu", z impasta. W związku z tym jest przekazem nie tylko emocjonalnym, ale również intelektualnym.

W swojej pracy malarskiej stosuję najprostsze narzędzia, czyli pędzle i najpopularniejsze media, czyli farby akrylowe i olejne. Najczęściej jako podłoża używam płótna, ale bardzo lubię pracować też na podłożu tekturowym. Takiego podłoża używam do realizacji mniejszych i bardziej dynamicznych w wyrazie prac. W swojej obecnej twórczości, po latach wahań i błędów, respektuje złota maksymę Cycerona: "Niechaj każdy ćwiczy się w tej sztuce, która zna".There is freedom of multiplicity in the world of nature, as there is in my artistic exploration. The visual resources of this world are unlimited. My experience in making art has led me a long way. From analysis to synthesis. From dynamic, "free gesture" (a style I still love) to organised design. It does not mean however, that there is no dynamism in my syntetic works - there is the game of light and shadow, the demanding visual perspective and the radical colour composition. It is a type of dynamism which not many people are used to - not an obvious visualisation of emotions, but also a multi-layered intelectual projection.

In my work I use simple tools; acrylic and oil paints, brushes, canvases and paper boards for more expressive, and quick projects. In my current practice, after years of hesitation and (ofter wrong) decisions, I like to quote Cicero: "One should exercise what he profesed".
 

Mobirise

j.wierusz.kowalska@gmail.com
tel. 731 053 200

© JWK - All Rights Reserved