how to create a website for free

Kiedy wchodzę do pracowni i zapalam światło, odnoszę wrażenie, że obrazy czekają na mnie,
jakby chciały mi coś powiedzieć o kolejnych obrazach, których jeszcze nie ma.

Kiedy wchodzę do pracowni i zapalam światło, odnoszę wrażenie, ze obrazy czekają na mnie, jakby chciały mi coś powiedzieć o kolejnych obrazach, których jeszcze nie ma. Wierzę, jak pierwotni haitańscy malarze, że istnieje jakaś wspólnota obrazów i coś, co obrazy już istniejące przekazują kolejnym „generacjom”. Przynoszę do pracowni wrażenia i doznania ze świata zewnętrznego i one mieszają się z tymi już zamkniętymi w obrazach ukończonych.
Czuję się wolna. Moje malarstwo nie służy nikomu, w zamian za obietnicę kariery... Nie muszę więc wstydzić się piękna, ani wystrzegać prawdy. Te obrazy nie agitują i nie krzyczą. Pozostają w alienacji od ekstremy drastycznej cywilizacji. Czekają w ciszy, aż być może to, co najistotniejsze dla nas ludzi, stanie się ważne. Moim zamiarem jest zwracanie uwagi na piękno natury, bez użycia słów. Podejmuję temat natury i takich jej elementów, które nie są dostatecznie reprezentowane, ciche, ale wszechobecne.

Obserwuję różne struktury i wykonuję projekty, nawet wtedy, gdy nie wiem jeszcze, dokąd zmierzam. Pierwszy krok to zauważenie czegoś. A pracownia jest jak laboratorium gdzie obrazy, szkice i modele napełniają się nawzajem życiem i gdzie odbywają się eksperymenty. Obrazy już istniejące i wcześniejsze pomysły też pracują na to, aby powstał kolejny.  Malowanie obrazu, zazwyczaj wielkoformatowego, zajmuje mi około miesiąca. Obraz uznaje za ukończony, gdy wiem, że nie można już nic dodać, bez szkody dla tego dzieła. W przeciwnym wypadku obraz wraca do punktu wyjścia .
Moja praca nad projektami, którą tu również prezentuję, potwierdza tylko fakt, że „święta geometria” i uniwersalne prawa natury dotyczą tego, czego właściwie poszukujemy od zawsze, czyli prawdy.
Mobirise

Praca nad obrazami i wnętrze pracowni

Mobirise

Projekty i matryce płytek strukturalnych z betonu

j.wierusz.kowalska@gmail.com
tel. 731 053 200

© JWK - All Rights Reserved